​Niemcy poparły niepodległą Palestynę

numer 2350 - 11.06.2019Świat

BLISKI WSCHÓD Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Mass powiedział w Jordanii, że jedyną szansą na pokój pomiędzy Palestyną i Izraelem jest stworzenie niepodległego państwa palestyńskiego.

Nadal zgadzamy się, że dotarcie do rozwiązania dwupaństwowego przez negocjacje to jedyna możliwość – powiedział w niedzielę Mass na wspólnej konferencji prasowej ze swoim jordańskim odpowiednikiem, Aymanem Safadim. Ten ostatni potwierdził, że to jedyny sposób na zakończenie konfliktu Palestyny z Izraelem.

Wizyta Maasa w Jordani miała miejsce w drodze do Iranu. Niemiecki minister udał się do Republiki Islamskiej, aby negocjować możliwe rozwiązania, po tym jak Iran ponownie zagroził europejskim państwom, że wycofa się z umowy nuklearnej, jeśli te nie ochronią go przed amerykańskimi sankcjami.

Wypowiedź Maasa wiązała się z tym, że niedługo USA mają przedstawić plan pokojowy dla Izraela i Palestyny, stworzony pod patronatem zięcia prezydenta Trumpa Jareda Kushnera. Jego szczegóły nadal są tajemnicą, ale Kushner zasugerował jakiś czas temu, że USA mogą zrezygnować z popierania tzwzawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę