​Desperacja Falenty

numer 2350 - 11.06.2019Polska

AFERA TAŚMOWA „Rzeczpospolita” dotarła do treści wniosku do prezydenta o ułaskawienie Marka Falenty, który został prawomocnie skazany na 2,5 roku więzienia za zlecenie podsłuchów w restauracjach.

„W hiszpańskim więzieniu »gnije« człowiek, który wierzył w sprawę pt. »Polska uczciwa i sprawiedliwa«. Zrobił, co do niego należało, wywiązał się ze wszystkich złożonych obietnic i został okrutnie oszukany przez ludzi wywodzących się z Pana formacji. Obiecali wiele korzyści i łupów politycznych. Czekałem lata codziennie łudzony, że niebawem nadejdzie dzień, w którym zostanę przez Pana ułaskawiony. Nie widać nadziei na jego nadejście. Proszę potraktować ten list jako ostatnią szansę na porozumienie się ze mną. Nie zamierzam umierać w samotności. Ujawnię zleceniodawców i wszystkie szczegóły” – napisał w liście opublikowanym przez dziennik Marek Falenta.

W swoim piśmie wymienił 12 osób: prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, ministrów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, szefa CBA Ernesta Bejdę, oficerów biura oraz dziennikarzy piszących o aferze.

Stwierdził, że chciałby otrzymać status świadka koronnegozawartość zablokowana

Autor: Adrian Siwek


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się