Więcej Polaków wyjedzie na wakacje

TURYSTYKA \ Dzięki prospołecznej polityce rządu rodzinom powodzi się coraz lepiej

numer 2351 - 12.06.2019Gospodarka

Ponad 20 mln Polaków, czyli o 2 mln osób więcej niż w ubiegłym roku, wybiera się tego lata na wakacje. Blisko połowa, bo ponad 9 mln osób planuje wyjazd za granicę, najchętniej do Chorwacji, Grecji i Hiszpanii – wynika z badania firmy ubezpieczeniowej Mondial Assistance.

Poziom życia polskich rodzin z roku na rok jest coraz wyższy. Przejawem tego jest rosnąca liczba rodaków wyjeżdżających na urlop. W tym roku będzie to ponad 20 mln osób, tj. 65 proc. ludności. Z tego – jak pokazuje badanie Mondial Assistance – ponad 9 mln osób wybiera się za granicę, a ponad 10 mln osób zamierza zorganizować swój wypoczynek w kraju.

Jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne, to w tym roku największą popularnością wśród badanych cieszą się Chorwacja (16 proc.), Grecja (16 proc.) oraz Hiszpania i należące do niej Wyspy Kanaryjskie (14 proc.). Na czwartym miejscu plasuje się Bułgaria (8 proc.). Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce najchętniej odwiedzanych krajów znalazła się coraz popularniejsza wśród Polaków Albania (3 proc.).

Na pytanie o sposób organizacji zagranicznego wyjazdu wakacyjnego 51 proc. ankietowanych zadeklarowało, że samodzielnie zorganizuje swój wyjazd. Z usług biura podróży skorzysta 49 proczawartość zablokowana

Autor: Andrzej Ratajczyk


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama