Pracownicy nadal poszukiwani

numer 2351 - 12.06.2019Gospodarka

RYNEK PRACY W nadchodzącym kwartale najwięcej pracowników będą poszukiwały firmy działające w transporcie i logistyce, w produkcji przemysłowej oraz w przemyśle wydobywczym – wynika z najnowszego badania ManpowerGroup, jednej z największych agencji pracy w Polsce.

Według opublikowanego we wtorek raportu „Barometr ManpowerGroup Perspektywy Zatrudnienia” w nadchodzącym kwartale 14 proc. polskich przedsiębiorstw planuje powiększenie zespołów, 3 proc. prognozuje redukcję etatów, a 81 proc. nie przewiduje żadnych zmian w tym zakresie. Prognoza netto zatrudnienia dla Polski, czyli różnica między liczbą pracodawców planujących wzrost i spadek zatrudnienia, wynosi +11 proc., po korekcie sezonowej sięga +9 proc.

– W ciągu ostatniego roku mogliśmy zauważyć znaczny spadek prognozy zatrudnienia deklarowanej przez polskich pracodawców. Może to jednak wynikać nie tyle z braku chęci kreowania nowych miejsc pracy przez firmy, ile z problemów z dostępem do pracowników i obsadzeniem stanowisk – komentuje Iwona Janas, dyrektor generalna ManpowerGroup. – Wiele firm, które obecnie rekrutują, zmaga się z rotacją pracowników zwabionych przez konkurencjęzawartość zablokowana

Autor: Andrzej Ratajczyk


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się