Podatku katastralnego nie będzie

​FISKUS \ PiS oczekuje, że opozycja wypowie się jednoznacznie w tej sprawie

numer 2351 - 12.06.2019Gospodarka

Prawo i Sprawiedliwość gwarantuje, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego. Wprowadzenie go doprowadziłoby do wywłaszczenia ogromnej części Polaków z wszelkiego rodzaju własności odnoszących się do nieruchomości – ostrzegł prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Temat podatku katastralnego pojawił się w materiałach programowych Platformy Obywatelskiej i opozycji, które według doniesień medialnych miały być podstawą programowej ofensywy opozycji na jesieni tego roku – powiedział zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. – Teraz widocznie nikt się do nich nie przyznaje. Pojawiła się za to próba „przyklejenia” tego podatku do PiS – dodał.

Fogiel zaznaczył, że jego partia uznała za słuszne i wskazane, aby odnieść się do tej sprawy. – Nie ma sensu, żeby takie rzeczy pełzały gdzieś w przestrzeni publicznej, skazane na domysły – powiedział. Stąd jednoznaczna deklaracja prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który zapewnił, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego, który jest liczony od wartości nieruchomości, a nie jej powierzchnizawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama