reklama


​Cła kartą przetargową w walce z imigrantami

numer 2351 - 12.06.2019Świat

MEKSYK Sekretarz stanu Mike Pompeo ujawnił, że USA porozumiały się z Meksykiem w sprawie nielegalnych imigrantów. Jego zdaniem zadziałała groźba nałożenia ceł na Meksykanów przez prezydenta Donalda Trumpa.

Trump jakiś czas temu stwierdził, że dotychczasowe umowy handlowe z Meksykiem są niesprawiedliwe z punktu widzenia USA i zagroził nałożeniem ceł. Meksyk wysłał do USA negocjatorów i udało się bardzo szybko dojść do porozumienia. – Jak tylko położyłem cła na stół, we wszystkim udało się dogadać – skomentował to Trump w telewizji CNBC.

Jednym z elementów nowej umowy był zapis, że Meksyk postara się powstrzymać nielegalnych imigrantów zmierzających przez ich terytorium do USA. W poniedziałek na briefingu prasowym Pompeo zaprzeczył zarzutom, jakoby Trumpowi nie udało się wynegocjować z Meksykiem czegoś więcej, co nie wynikałoby z wcześniejszych zobowiązań. – Skala, wysiłek, zaangażowanie są tutaj całkowicie różne od tego, co udało się nam osiągnąć w grudniu – powiedział. – To fundamentalnie inne zobowiązanie [dotyczące powstrzymywania przez Meksyk nielegalnej emigracji] na duża skalę na całej granicy – dodał.

Pompeo zwrócił uwagę, że Meksyk już wysłał 6 tyszawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama