fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Nowy minister edukacji wziął się ostro do pracy

REFORMA OŚWIATY \ Podwójny rocznik nie stanowi problemu dla szkół

numer 2351 - 12.06.2019Polska

Jesienią tego roku absolwenci ośmioletnich szkół podstawowych oraz gimnazjów podejmą naukę w szkołach średnich. Nowy minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zapewnia, że miejsca w liceach, technikach i szkołach branżowych wystarczy dla wszystkich uczniów.

1 września równolegle naukę podejmą absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej i uczniowie, którzy będą ostatnim rocznikiem absolwentów gimnazjów. Z uwagi na zaniepokojenie części rodziców o możliwy brak miejsc w szkołach średnich dla ich dzieci Ministerstwo Edukacji Narodowej zorganizowało konferencję prasową, podczas której minister Dariusz Piontkowski zapewnił o stabilnej sytuacji w szkolnictwie.

– Przypomnę, że MEN za pośrednictwem kuratorów zbierało od dyrektorów informacje na temat tego, jaka jest liczba absolwentów szkół podstawowych i wygaszanych gimnazjów. Pytaliśmy też o liczbę przygotowanych miejsc w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych – powiedział minister Piontkowski. Potwierdził, że „wszyscy absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych znajdą swoje miejsca w szkołach średnich”.

– W niektórych dużych miastach samorządy zdecydowały się na ruch, który pozwala absolwentom szkół podstawowych i gimnazjów na złożenie dokumentów do większej liczby szkółzawartość zablokowana

Autor: Aleksander Mimier


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama