fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Środowiska LGBT zaatakują dzieci

PROWOKACJA \ Obawa przed publicznymi aktami demoralizacji

numer 2351 - 12.06.2019Temat Dnia

Środowiska LGBT szykują kolejną skandaliczną prowokację. Tym razem za swój cel obrały niewinne dzieci. 16 czerwca w Częstochowie odbędzie się kolejny marsz równości. Wcześniej jednak na ten dzień zaplanowana została Ogólnopolska Dziecięca Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Radia Maryja.

Zgoda na organizację marszu równości została wydana przez prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Takiej decyzji sprzeciwiają się częstochowscy radni Prawa i Sprawiedliwości. – Środowiska LGBT w ostatnim czasie wielokrotnie udowodniły, że podobne wydarzenia mają charakter prowokacyjny i bardzo często niezgodny z powszechnie uznawanymi normami moralnymi – podkreślają. – Mamy uzasadnione obawy, że poza czynami deprawującymi dzieci może także dojść do zakłócania ładu i porządku publicznego – dodali.

Głos w sprawie zabrał rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. Swoje działania podjął w odpowiedzi na interwencję posłanki Anny Sobeckiej. „Mając na uwadze skandaliczne wydarzenia, jakie miały miejsce na marszu równości w Gdańsku, istnieje uzasadniona obawa, że dzieci mogą stać się świadkami demoralizujących i obscenicznych zachowań uczestników marszu” – napisała polityk w liście przekazanym KAIzawartość zablokowana

Autor: Adrian Siwek


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama