Messi marzy o złocie

Copa America 2019 \ W nocy z piątku na sobotę rozpoczną się piłkarskie mistrzostwa Ameryki Południowej

numer 2352 - 13.06.2019Sport

Zapowiada się, że Copa America będzie najciekawszym turniejem piłkarskim tego roku. W nocy z piątku na sobotę rozpocznie się pierwszy mecz tegorocznej edycji piłkarskich mistrzostw Ameryki Południowej. O godz. 2.30 czasu polskiego w São Paulo Brazylijczycy, podejmą Boliwię. Impreza potrwa do 7 lipca.Faworytem mistrzostw są gospodarze, czyli Brazylijczycy, ale impreza równie ważna jest dla ich największych rywali – Argentyńczyków. Copa America może być bowiem ostatnią szansą dla Lionela Messiego na zdobycie trofeum z drużyną narodową. Do tej pory żadnej imprezy reprezentacyjnej z jego udziałem Argentyna nie wygrała.

W Copa America weźmie udział 12 drużyn, podzielonych na trzy grupy po cztery. Ponieważ w strefie CONMEBOL jest 10 zespołów, na turniej zaproszono Japonię oraz mistrza Azji i gospodarza mistrzostw świata w 2022 r. – Katar. Do ćwierćfinałów awansują ekipy z dwóch pierwszych miejsc każdej z grup oraz dwie najlepsze z trzecich lokat.

Zapraszanie zespołów z zewnątrz nie byłoby potrzebne, gdyby nie fakt, że cztery leżące w Ameryce Południowej kraje – Gujana, Gujana Francuska, Trynidad i Tobago oraz Surinam – należą do federacji CONCACAF, skupiającej kraje Ameryki Północnej i Środkowej. Wszystko przez niski poziom piłki w tych państwach i w związku z tym obawami przed walką z gigantami światowego futbolu.

Argentyna zagra w grupie B z Kolumbią, Paragwajem i Katarem. Messi, który 24 czerwca skończy 32 lata, przyznał niedawno, że nie jest pewien, czy weźmie udział w mistrzostwach świata w 2022 r. To sprawia, że turniej w Brazylii może być dla niego ostatnim w reprezentacjizawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama