​Szczecińska diecezja wybuduje szkołę i kościół na Madagaskarze

numer 2352 - 13.06.2019Polska

POMOC Rozpoczynamy zbiórkę na budowę kościoła i szkoły na Madakaskarze – mówi ksiądz Paweł Płaczek, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. Obiekt sakralny powstanie na południu wyspy, wśród plemion, gdzie posługują polscy misjonarze ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej.

Misjonarz o. Marek Ochlak ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej od 24 lat posługuje na Madagaskarze. Od kilku dni jest w Szczecinie, w którym opowiada o pracy księży w tym odległym afrykańskim kraju. Na wyspie 40 proc. ludności to chrześcijanie, z czego 20 proc. to katolicy. Około 10 proc. stanowią muzułmanie. Reszta natomiast to wyznawcy animizmu. Ojciec Marek pracuje na południu Madagaskaru – 600 km od stolicy Antananarywy.

– Jest to prowincja w pełnym buszu pośród dwóch plemion, które żyją w bardzo prymitywnych warunkach. Kiedyś byli to nomadzi, dziś już są plemionami osiadłymi. Zajmują się hodowlą bydła i uprawą roli. Tylko 10 proc. z tej ludności to chrześcijanie, pozostali to animiści – mówi nam o. Marek. Misjonarze ewangelizują miejscowe plemiona, ale także wspierają je materialniezawartość zablokowana

Autor: Tomasz Duklanowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się