Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Multi-kulti nie pomogło Niemcom

Dodano: 15/06/2019 - numer 2354 - 15.06.2019
fot. Pixabay/d
fot. Pixabay/d
Wschodnie Niemcy wyludniają się w zastraszającym tempie. Mieszkańcy terenów byłej NRD są też o wiele większymi zwolennikami współpracy z Rosją niż obywatele zachodnich landów. Z raportu drezdeńskiej filii Instytutu Badań nad Gospodarką (ifo) wynika, że we wschodnich landach, które kiedyś stanowiły NRD, mieszka obecnie 13,9 mln osób, czyli mniej więcej tyle, ile w 1905 r. O tym, jak duży exodus nastąpił z tych terenów w ciągu prawie 30 lat od połączenia Niemiec, świadczą dane z 1990 r. i liczba 16,6 mln osób tam mieszkających. Eksperci wskazują, że tereny te były masowo opuszczane już od lat 50. ubiegłego wieku, przed budową muru berlińskiego. W 1950 r. w NRD żyło 18,3 mln osób. Mimo że w ciągu 30 lat niemieckie władze
     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze