​Nowi i starzy gracze Górnika

Górnik Zabrze wygrał w meczu sparingowym 2:1. Przeciwnikiem była czeska MFK Karviná, stały sparingpartner zabrzańskiej drużyny. Ostatni mecz kontrolny między obiema drużynami rozegrano dokładnie rok temu. Trener Marcin Brosz podzielił drużynę na dwa składy. W pierwszej połowie zagrał m.in. Filip Bainović, który podpisał trzyletni kontrakt z klubem. W 44. minucie spotkania, po faulu na Kamilu Zapolniku, rzut karny na bramkę zamienił Igor Angulo. Po przerwie kibice mogli zobaczyć m.in. testowanego Juana Bauzę, Alasanę Manneha czy powracającego do zdrowia Michała Koja. W 51. minucie bramkę na 2:0 zdobył Łukasz Wolsztyński. Warto odnotować fantastyczny strzał z dystansu Macieja Ambrosiewicza. Niestety, bramka nie padła –