Porażka na początek Final Six

Dodano: 04/07/2019 - numer 2369 - 04.07.2019
Niewiele zabrakło, ale jednak się nie udało. W otwierającym turniej finałowy Ligi Narodów meczu Polki przegrały z Amerykankami 1:3. Ogromne emocje przyniosła końcówka czwartego seta. Biało-Czerwone były bliskie doprowadzenia do tie-breaku. W czwartym secie przy 20:23 na zagrywkę weszła Klaudia Alagierska i przewaga rywalek zaczęła topnieć. Agnieszka Kąkolewska skutecznie uderzyła ze środka, Andrea Drews natomiast ze skrzydła w aut. Później kontra Malwiny Smarzek, błąd przełożenia ręki na drugą stronę siatki rozgrywającej Lauren Carlini po złym przyjęciu i... setbol dla Biało-Czerwonych. Wtedy Alagierska pomyliła się w zagrywce, a po drugiej stronie boiska szybki serwis Michelle Bartsch-Hackley zaskoczył Polki, które sprawiały wrażenie nieprzygotowanych na jego odbiór. Trener Jacek