Trawa sprzyja Hurkaczowi

Wimbledon \ Dziś w meczu III rundy turnieju w Londynie Hubert Hurkacz zmierzy się z Novakiem Đokoviciem

numer 2370 - 05.07.2019Sport

Hubert Hurkacz po raz drugi z kolei zagra w Wielkim Szlemie z numerem jeden męskiego tenisa – Serbem Novakiem Đokoviciem. Niewiele ponad miesiąc temu w Paryżu Polak przegrał już w I rundzie. Teraz czeka ich mecz w III rundzie i zdaniem Serba Hurkacz ma większe szanse, bo będzie mu sprzyjała słynna londyńska trawa.

Đoković awansował do III rundy Wimbledonu, pokonując Amerykanina Denisa Kudlę 6:3, 6:2, 6:2. Teraz czeka go mecz z Hurkaczem, którego zna bardzo dobrze. – To przemiły chłopak, bardzo grzeczny, jeden z liderów grupy zawodników młodej generacji. Często trenowaliśmy razem, więc znam go bardzo dobrze i wiem, czego się spodziewać – powiedział Đoković, który zagra z Polakiem po raz drugi w karierze. Na Roland Garros Serb wygrał 6:4, 6:2, 6:2.

– To będzie zupełnie inny mecz. Trawa może bardziej sprzyjać Hubertowi niż paryska mączka ze względu na jego serwis. Ale mnie powinno pomóc moje doświadczenie. Muszę mieć przygotowaną dobrą taktykę, by zniwelować atuty Hurkacza. Ważne będzie poruszanie się. Muszę też utrzymywać piłkę w korcie, co da mi później szansę na wygranie punktówzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się