Kto finansuje polskie lobby homoseksualne?

WOJNA ŚWIATÓW \ LGBT za pieniądze z zagranicy

numer 2370 - 05.07.2019Publicystyka

Kto stoi za bluźnierczymi, demoralizującymi paradami, odbywającymi się ostatnio od Częstochowy i Rzeszowa po Gdańsk? Myliłby się ten, kto sądzi, że polskie organizacje zajmujące się prawami homoseksualistów to obywatelskie, oddolne i spontaniczne inicjatywy. Do podmiotów tych wartkim strumieniem płyną setki tysięcy złotych od zagranicznych fundacji, instytucji i rządów.

Seksualizacja dzieci i młodzieży (choćby Deklaracja LGBT+ czy akcja Tęczowy Piątek), lobbowanie za zmianami w prawie wymierzonymi w instytucję małżeństwa, profanowanie sakramentów i symboli religijnych, agresywne happeningi – w ostatnich miesiącach o działalności rozmaitych organizacji LGBT jest wyjątkowo głośno. Wzmożona aktywność tych środowisk ma to samo źródło, co szalona intensywność działań przeróżnych „demokratycznych” fundacji pozarządowych atakujących PiS: zagraniczne pieniądze.

Od kogo biorą, od kogo nie biorą

„Kampania przeciw Homofobii (KPH) jest niezależną, rzeczniczą organizacją pozarządową i dla zachowania tej niezależności finansuje swoje działania, kierując się trzema zasadami. 1. Nie przyjmujemy finansowania od polskiego rządu, samorządów ani partii politycznych” – czytamy na stronie internetowej tej największej w Polsce organizacji o charakterze LGBT. To chwalenie się nieprzyjmowaniem pieniędzy od rządu RP jako dowodem niezależności wygląda osobliwie, jeśli przyjrzeć się liście głównych grantodawców KPH.

Otwiera ją Open Society Foundations (OSF) – międzynarodowa fundacja założona i kontrolowana przez George’a Sorosa, słynnego finansistę i spekulanta (niedawno z prywatnego konta Sorosa przelano na rachunek OSF aż 18 mld dol.).

Kolejnymi grantodawcami są: brytyjska fundacja Sigrid Rausing Trust – hojnie wspierająca na całym świecie najróżniejsze lewackie przedsięwzięcia, w tym organizacje promujące homoseksualizm i aborcję – oraz jedni z największych sponsorów lobby LGBT w USA: Arcus Foundation oraz Astraea Lesbian Foundation for Justice. Ale Kampania przeciw Homofobii przyjmuje też pieniądze rządowe. Tyle że niepolskie. Wśród sponsorów KPH jest m.in. Fundacja im. Róży Luksemburg, działająca za pieniądze z niemieckiego budżetu federalnego i powiązana z demokratyczno-socjalistyczną partią Die Linke. Za pieniądze ze środków federalnych Niemiec funkcjonuje także Fundacja im. Heinricha Bölla – następny donator polskiej organizacji LGBT.

Obrazu „niezależności” Kampanii przeciw Homofobii, walczącej z rzekomą polską nietolerancją i zaściankowością, dopełniają kolejni sponsorzy są to: Ambasada Królestwa Niderlandów, Ambasada Danii, Ambasada Szwecji, Przedstawicielstwo Rządu Flandrii, Ambasada USA, Departament Stanu USA i Ambasada Kanady. A także Komisja Europejska (KE), Unia Europejska, Rada Europy oraz ILGA-Europe, czyli sieć promujących dewiacje europejskich organizacji w 30 proc. finansowana przez KE. Przypomnijmy: to właśnie KPH organizowała w ubiegłym roku głośną akcję Tęczowy Piątek. Zamiast zwykłych lekcji w wybranych szkołach odbywały się – bez zgody rodziców – pogadanki o tolerancji i akceptacji dla innych „orientacji” seksualnych. W ubiegłym roku przed stołeczną Paradą Równości KPH szukała wolontariuszy, określając ich zadania: „Dekorowanie platformy (samochodu) KPH w dniu Parady, pompowanie tęczowych baloników KPH, rozdawanie gadżetów KPH, [...] niesienie banerów KPH, niesienie linki wokół platformy (samochodu) KPH, obsługa stoiska KPH”.

Podduszanie i porno za holenderskie pieniądze

Dzięki zagranicznym środkom działa też Fundacja na rzecz Osób Transpłciowych „Trans-fuzja”. Jak informują jej przedstawiciele, organizację wspierają wspomniane już Fundacja im. Batorego, założona i utrzymywana via Open Society Foundations przez Sorosa (ostatnio na „działania statutowe” Fundacja Batorego dostała z OSF prawie milion dolarów) oraz Fundacja imzawartość zablokowana

Autor: Grzegorz Wierzchołowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama