​Wilno w Wielkopolsce

numer 2371 - 06.07.2019SportFELIETON KIBICA Wspominaliśmy już o tegorocznych wakacjach dzieci z Wileńszczyzny organizowanych przez środowiska kibicowskie w różnych miejscach Polski. Dzisiaj dobiega końca wypoczynek zorganizowany przez kibiców Lecha Poznań z nieformalnego stowarzyszenia Pilscy Patrioci, które przygotowali we współpracy z Salezjańskim Stowarzyszeniem Wychowania Młodzieży w Pile. Działo się wiele, a najważniejszymi wydarzeniami chcielibyśmy się podzielić.

W nasze wakacje zaangażowały się niemal wszystkie okoliczne fan cluby Lecha Poznań i środowiska patriotyczne. Po raz kolejny okazało się, że kiedy jesteśmy razem, można naprawdę wiele zdziałać. Wspierały nas także władze samorządowe (powiatowe w Pile i gminne w Szydłowie), dwie państwowe firmy oraz wielu darczyńców indywidualnych, zwłaszcza z salezjańskich pilskich parafii pw. Świętej Rodziny i św. Jana Bosko. Wspierały nas Radio Poznań i media związane ze Strefą Wolnego Słowa („Codzienna”, Niezależna.pl).

Podczas wypoczynku dzieci miały okazję odwiedzić muzea w Pile i Trzciance. Odbyły też wspaniałą lekcję biblioteczną w bibliotece w Trzciance, poszukiwały wileńskich korzeni w kościele pw. Świętej Rodziny, dokąd w 1946 rzawartość zablokowana

Autor: ks. Jarosław Wąsowicz SDB


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się