Triumf Brazylii

Dodano: 09/07/2019 - numer 2373 - 09.07.2019
Copa America po raz piąty w historii odbyła się w Brazylii i za każdym razem przed własną publicznością triumfowali Canarinhos. Nawet bez swojej największej gwiazdy – kontuzjowanego napastnika Paris Saint-Germain Neymara – byli faworytami niedzielnego finału, również dlatego, że w fazie grupowej obecnej edycji pokonali Peru 5:0. Na słynnej Maracanie, gdzie wystąpili po raz pierwszy od sześciu lat, w obecności prawie 70 tys. kibiców nie poszło im jednak tak łatwo. W pierwszej połowie bohaterem gospodarzy został napastnik Manchesteru City Gabriel Jesus, który miał asystę i zdobył bramkę. W 15. minucie wymanewrował dwóch obrońców i dośrodkował do nieobstawionego w polu karnym Evertona, który bez trudu wykończył akcję, natomiast w doliczonym czasie tej części gry oddał celny strzał z