Ziobro: Gwarantem jedności naszej formacji jest Jarosław Kaczyński

numer 2374 - 10.07.2019Polska

„GAZETA POLSKA” W nadchodzącej kampanii opozycja nie ucieknie przed dyskusją na temat wartości – nachalnego promowania ideologii LGBT, walki z Kościołem, organizowania walki z Kościołem pod pretekstem poprawności politycznej związanej z ruchem LGBT – mówi ZBIGNIEW ZIOBRO, minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski, w rozmowie z KATARZYNĄ GÓJSKĄ i TOMASZEM SAKIEWICZEM w najnowszym numerze tygodnika.

Zjednoczona Prawica szła do wyborów z postulatem ukrócenia patologii w sądownictwie. Na ile aktywność choćby TSUE jest po prostu obroną także bezkarności środowisk sędziowskich w Polsce?

Polskie sądownictwo jest głęboko uwikłane w przeszłość – wielu sędziów nie rozliczyło swojego politycznego zaangażowania i usłużności wobec ustroju komunistycznego. Ale przecież patologie, przez które polska opinia publiczna tak nisko ocenia pracę sądów, dotyczą nie tylko historii, lecz może przede wszystkim współczesności. Te znane powszechnie interesy korporacyjne i interesiki zwyczajnie ludzi oburzają. Izba Dyscyplinarna jest zgodna z oczekiwaniami społecznymi, bo w społeczeństwie nie ma zgody na bezkarność sędziów zachowujących się niegodnie czy wręcz przestępczo – jeżdżących po pijanemu, kradnących w sklepach czy na stacjach benzynowych. Wszyscy znamy te sprawyzawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się