Przyjaźń tylko na trybunach

​Liga Mistrzów \ Piast Gliwice w I rundzie eliminacji zagra dziś na wyjeździe z białoruskim BATE Borysów

numer 2374 - 10.07.2019Sport

Piast Gliwice realizuje marzenia – chce awansować do Ligi Mistrzów, co wcześniej polskim drużynom udało się tylko trzy razy. Dziś 80 km od Mińska w niewielkim Borysowie mistrzowie Polski w pierwszym spotkaniu I rundy kwalifikacji zmierzą się z mistrzem Białorusi – BATE.BATE ma zdecydowanie bogatsze doświadczenie w europejskich pucharach niż Piast. 15-krotny mistrz Białorusi w latach 2008

–2016 pięciokrotnie wystąpił w Champions League; po raz ostatni w sezonie 2015/2016, trafiając do grupy z Barceloną, Romą i Bayerem Leverkusen (BATE z pięcioma punktami zajęło ostatnie miejsce). W ostatniej edycji europejskich pucharów Białorusini dotarli do 1/16 finału Ligi Europy, z której wyeliminował ją Arsenal Londyn. W krajowej ekstraklasie BATE jest dominatorem – mistrzostwo zdobywa co roku od sezonu 2006 (na Białorusi gra się systemem wiosna–jesień).

– To będzie najważniejszy mecz w mojej karierze – zapowiada kapitan gliwiczan Gerard Badia. – Jedziemy do Borysowa po wygraną, choć wiem, że łatwo nie będzie, a rywale są faworytem. W minionym sezonie zrobiliśmy niespodziankę na całą Polskę, czemu tego nie powtórzyć? – pyta Hiszpan.

BATE ma tę przewagę, że jest w pełni sezonu ligowego. Po 14 kolejkach obecnego sezonu z 34 pkt jest na drugim miejscu, dwa traci do prowadzącego Dynama Brześć. – My graliśmy tylko sparingi – przypomniał Badia. – Na pewno BATE jest lepiej przygotowane. Ja trzy tygodnie temu leżałem jeszcze na plaży. Ale to będzie totalnie inny mecz, na pewno zostawimy serce na murawie – zadeklarował pomocnik.

Trener Piasta Waldemar Fornalik przyznał, że starał się zrobić wszystko, by jak najlepiej przygotować zespół do pucharowej konfrontacji. – Czy nam się udało wypracować optymalną formę? Na to odpowie środowy meczzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się