fot. Twitter/d

Wśród wolnych mediów nie ma miejsca dla RT i Sputnika

BEZPIECZEŃSTWO \ Kremlowskie propagandówki na cenzurowanym

numer 2375 - 11.07.2019Świat

Rosyjskie propagandowe media nie otrzymały akredytacji na konferencję o wolności mediów w Londynie. Wielka Brytania wciąż utrzymuje chłodne relacje z Moskwą.

W konferencji Global Conference for Media Freedom ma wziąć udział około tysiąc dziennikarzy, przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego i władz. W tym gronie nie znajdą się realizujące politykę na zamówienie Kremla – telewizja RT (dawniej Russia Today) i portal Sputnik. Pracownikom obu mediów, które od dłuższego czasu są oskarżane o szerzenie dezinformacji, nie przyznano akredytacji.

Rosyjska ambasada w Londynie uznała tę decyzję za jawną dyskryminacją rosyjskiego kanału telewizyjnego ze względu na motywy polityczne. Złożyła również do MSZ zażalenie, przekonując, że od miesięcy trwa akcja oczerniania stacji RT. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ocenił zaś, że decyzja Londynu jest absurdalna.

Rosyjskie media od dłuższego czasu są ostro krytykowane przez władze brytyjskie. Brytyjski regulator mediów Ofcom zarzucił stacji RT w grudniu brak obiektywności w relacjonowaniu wydarzeń na Ukrainie, w Syrii, a także próby otrucia w Anglii byłego pułkownika GRU i współpracownika brytyjskiego wywiadu Siergieja Skripala



zawartość zablokowana

Autor: Aleksander Kłos


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się