Włosi zamykają siedlisko przestępczości

numer 2375 - 11.07.2019Świat

MIGRACJA Na Sycylii zamknięto największe w Europie centrum dla migrantów ubiegających się o azyl. Zostało ono opanowane przez nigeryjską mafię.

Zamknięcia ośrodka Mineo na Sycylii, w którym mieszkało 4 tys. osób, dokonał wicepremier i minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini. – Nigeryjska mafia miała tu swoje lokalne centrum dowodzenia. Włoskie państwo łożyło 100 tys. euro na centrum handlu narkotykami w prowincji Katania. To było nienormalne – mówił polityk. Działająca w centrum mafia przejęła również kontrolę nad prostytucją i gangami włamywaczy.

Chociaż początkowo część okolicznej ludności wiązała z ośrodkiem nadzieję na utworzenie nowych miejsc pracy, z każdym rokiem miał on coraz gorszą opinię. – Teraz ośrodek zamykamy i to jest piękny dzień dla praworządności i bezpieczeństwa terytorium – podkreślił Salvini.

Dodał przy tym, że dedykuje ten dzień pamięci starszego małżeństwa z miasteczka Mineo, które zostało przed czterema laty brutalnie zamordowane przez mieszkającego w tym ośrodku 18-letniego imigranta z Wybrzeża Kości Słoniowej, który w lutym tego roku został skazany na dożywociezawartość zablokowana

Autor: Aleksander Kłos


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się