Warszawska Brygada Pancerna otwiera bramy

​MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ \ „Wojskowe wyzwanie” ruszyło

numer 2376 - 12.07.2019Obrona narodowa

W wakacje MON otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. W ramach kolejnego etapu kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” w każdą sobotę od 13 lipca do 24 sierpnia w wybranych jednostkach na jeden dzień można wstąpić do Wojska Polskiego.

W akcji „Wojskowe wyzwanie” bierze udział 1. Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki (1. WBPanc). W sobotę 13 lipca w godz. 10–19 dla wszystkich chętnych (pełnoletnich i mających obywatelstwo polskie) odbędą się zajęcia o charakterze okołowojskowym.

Jak podkreśla w rozmowie z „Codzienną” rzecznik prasowy 1.WBPanc ppor. Artur Wróbel, zajęcia podczas „Wojskowego wyzwania” obejmą zapoznanie z podstawowymi rodzajami broni strzeleckiej, porządkiem strzelania, postawami strzeleckimi i samą naukę celowania z broni strzeleckiej z wykorzystaniem trenażera Cyklop. Przewidziano też zajęcia WF, m.in. biegi zespołowe i indywidualne na różnych dystansach, podciąganie na drążku i skłony. Blok tych zajęć pozwoli uczestnikom sprawdzić swoje umiejętności oraz to, czy byliby w stanie zdać egzaminy ze sprawności fizycznej, które co roku muszą zaliczać wojskowi. Będzie też ćwiczenie rzucania granatem szkolnym.

Jak zauważa pporzawartość zablokowana

Autor: Paweł Kryszczak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się