Polska liderem cyfryzacji w UE? Czemu nie!

RAPORT \ W odbudowanym Pałacu Saskim powinno powstać Centrum Przyszłości Polski

numer 2376 - 12.07.2019Gospodarka

Eksperci z Instytutu Sobieskiego oraz praktycy branży teleinformatycznej proponują podjęcie konkretnych działań, dzięki którym za cztery lata polska administracja rządowa znajdzie się wśród europejskich liderów digitalizacji, a nasze firmy radykalnie poprawią swoją pozycję na rynku teleinformatycznym.

Szersze zastosowanie rozwiązań green IT, powołanie ambasadora ds. współpracy z globalnymi koncernami informatycznymi oraz budowa suwerenności technologicznej Polski opartej na rodzimych produktach ICT – to niektóre z zaleceń autorów raportu „Polska (prawdziwie) cyfrowa. 12 rekomendacji na lata 2019–2023”, przygotowanego przez Instytut Sobieskiego we współpracy z Asseco Poland.

Nowa rewolucja technologiczna jest szansą dla polskiej gospodarki, ale potrzebujemy więcej odważnych zamówień po stronie administracji publicznej. Możemy zapewnić sobie i kolejnym pokoleniom wysoką jakość życia oraz możliwość pracy w firmach, które będą tworzyły innowacyjne rozwiązania, z dużą wartością dodaną. To, czy się tak stanie, w dużym stopniu zależy od tego, jak wykorzystamy możliwości związane z nowymi technologiami – twierdzą autorzy raportuzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się