Przygotowani do dowodzenia i pełnienia misji

UROCZYSTOŚCI WOJSKOWE PROMOCJA OFICERÓW

numer 2377 - 13.07.2019

Na wrocławskim Rynku 260 absolwentów (142 absolwentów pięcioletnich studiów stacjonarnych, 118 sześciomiesięcznego studium oficerskiego) Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu zostało promowanych na pierwszy stopień oficerski.Uroczystego aktu promocji dokonali osobiście, po raz pierwszy w historii AWL, najważniejsi generałowie w Wojsku Polskim: szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. broni Rajmund Andrzejczak, dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Jarosław Mika oraz dowódca operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Tomasz Piotrowski. Na uroczystości byli obecni m.in. przedstawiciele MON, posłowie, samorządowcy, przedstawiciele instytucji mundurowych, cywilnych i duchowieństwa.

– Jesteśmy uczelnią z dużymi ambicjami i jeszcze większymi możliwościami. Patrzę z dumą na nowych absolwentów. Nabyli cech, które powinni mieć charyzmatyczni przywódcy. Akademia Wojsk Lądowych to marka znana nie tylko w Polsce, ale i na świecie – mówił z dumą rektor komendant AWL gen. Dariusz Skorupka.

Przywołał też jako przykład współpracę naukową i sportową z amerykańską akademią West Point oraz uczelniami japońskimi, koreańskimi i europejskimizawartość zablokowana

Autor: Janusz Wolniak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się