​Muzyka jest dobra na wszystko

numer 2377 - 13.07.2019Kultura

WYDARZENIE W środę zakończył się w Warszawie jubileuszowy V Międzynarodowy Festiwal Dzieci Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy”. Występujący na nim muzycy udowodnili, że posiadanie implantu słuchowego nie jest przeszkodą w zawodowym zajmowaniu się muzyką.

Festiwal trwał trzy dni. 8 lipca odbyły się przesłuchania uczestników tegorocznej edycji. 25 osób z Australii, Argentyny, Stanów Zjednoczonych, Kolumbii, Danii, Kazachstanu, Hiszpanii, Austrii, Izraela, Filipin stanęło przed jury festiwalu. Dziesięć wybranych osób wystąpiło podczas koncertu galowego 10 lipca w Teatrze Palladium w Warszawie. 9 lipca uczestnicy festiwalu wzięli udział w warsztatach instrumentalno-wokalnych, prowadzonych przez m.in. prof. Janusza Olejniczaka, Vadima Brodskiego, dr Katarzynę Bąkowską, Krzysztofa Malickiego, Krzysztofa Kotta, Dorotę Żołnacz, Marię Wilgos, Ewę Bogucką i Gniewomira Tomczyka.

9 lipca odbyła się również konferencja naukowa pt. „Muzyka w rozwoju słuchowym człowieka”, podczas której można było wysłuchać wykładów dotyczących muzyki, muzykoterapii, choreoterapii, emisji głosu w mowie i śpiewie, nowości w leczeniu szumów usznych oraz nowości w implantach w odbiorze muzyki. Wykłady wygłosili muzycy, muzykoterapeuci, lekarze z Polski i ze świata, m.in. dr Simon Procter, profzawartość zablokowana

Autor: Hieronim Bosh


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się