Rusza śledztwo ws. śmierci Lamberta

numer 2377 - 13.07.2019Świat

FRANCJA Wszczęto śledztwo w sprawie śmierci Vincenta Lamberta, który zmarł w czwartek po odłączeniu od aparatury dostarczającej do organizmu jedzenie i wodę. Mężczyzna 11 lat temu uległ wypadkowi drogowemu, wskutek którego był w stanie minimalnej świadomości.

Podczas konferencji prasowej prokurator Matthieu Bourrette poinformował, że zaraz po tym, jak szpital uniwersytecki w Reims podał wiadomość o śmierci Vincenta Lamberta, zdecydował się wszcząć śledztwo wyjaśniające okoliczności tego tragicznego zdarzenia. W piątek w Paryżu przeprowadzona została sekcja zwłok mężczyzny, której celem jest udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy wstrzymanie czynności podtrzymujących życie pacjenta następowało zgodnie z przewidzianym przez prawo protokołem. Wstępne wyniki mają być znane na początku tygodnia.

Po wypadku drogowym w 2008 r. Vincent Lambert, który zmarł w czwartek w wieku 42 lat, przebywał na oddziale opieki paliatywnej w szpitalu w Reims. Lekarze nie dawali mu szans na odzyskanie przytomności i przekonywali, że jego stan jest wegetatywnyzawartość zablokowana

Autor: Aleksander Kłos


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się