​Każdy uczeń znajdzie miejsce w szkole

numer 2377 - 13.07.2019Polska

EDUKACJA Nie ma obaw, każdy będzie mógł kontynuować edukację na kolejnym etapie – zapewniał wczoraj minister edukacji Dariusz Piontkowski. Minister przypomniał, że uczniów kończących szkoły podstawowe i gimnazja jest ok. 730 tys., a w szkołach średnich przygotowano dla nich ponad 830 tys. miejsc.

Szef MEN informował, że 16 lipca zaprezentowane zostaną całościowe dane na temat zakończenia pierwszego etapu rekrutacji do szkół średnich. W niektórych regionach już się ona zakończyła. – Część województw kończy rekrutację dzisiaj, 12 lipca, część ogłosiła już wyniki wczoraj, a inni przedwczoraj – powiedział minister.

Według danych resortu wolne miejsca po pierwszym etapie rekrutacji są nie tylko w szkołach mniej popularnych, ale także w tych najlepszych. Minister podał przykład Krakowa, gdzie po pierwszym etapie w II LO im. Jana III Sobieskiego zostało 20 miejsc, a w VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego 25. Powiedział, że podobnie sytuacja wygląda w Lublinie i Olsztynie. Podał, że w Krakowie jest ponad 2,5 tys. uczniów, którzy w pierwszym etapie rekrutacji nie znaleźli szkoły, a jednocześnie jest 3,9 tys. miejsczawartość zablokowana

Autor: Paweł Tunia


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się