fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Marsz w obronie rodziny i normalności

W OBRONIE ŻYCIA \ Białystok na celowniku LGBT

numer 2377 - 13.07.2019Polska

W niedzielę 21 lipca ulicami Białegostoku przejdzie Marsz w Obronie Rodziny. Dzień wcześniej środowiska LGBT w stolicy Podlasia organizują Marsz Równości. – Profanacja wiary chrześcijańskiej spowodowała, że postanowiliśmy przejść ulicami naszego miasta – wskazuje organizatorka prorodzinnej inicjatywy Anna Kamińska.

Marsz w Obronie Rodziny odbędzie się 21 lipca. Jego start zaplanowany jest na godz. 13.30 przed pomnikiem św. Jana Pawła II przy białostockiej archikatedrze – bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Według szacunków organizatorów w Marszu w Obronie Rodziny może wziąć udział ok. 10 tys. osób.

Organizatorka Anna Kamińska nie kryje, że niedzielna inicjatywa to odpowiedź na organizowany dzień wcześniej przez stowarzyszenie Tęczowy Białystok Marsz Równości. – Jak pokazuje doświadczenie z innych miast, obrażają ludzi ukorzenionych w wierze chrześcijańskiej. Profanacja wiary chrześcijańskiej spowodowała, że postanowiliśmy przejść ulicami naszego miasta, by pokazać smutek oraz troskę o najmłodsze pokolenia oraz nas samych – tłumaczy. Podkreśla, że dostrzega „nasilającą się dyskryminację chrześcijaństwa w sferze publicznej”. – Jesteśmy zwolennikami demokracji i wolnych zgromadzeń, ale profanacja i obrażanie naszych uczuć religijnych przekroczyły wszelkie granice i standardy – mówi dalejzawartość zablokowana

Autor: Aleksander Mimier


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się