​Wisła w przebudowie

numer 2382 - 19.07.2019

Nowy dyrektor sportowy Wisły Płock Marek Jóźwiak przed startem nowego sezonu liczy, że jego klub uniknie nerwowej walki o utrzymanie, którą kibice przeżyli w poprzednich rozgrywkach. W składzie zespołu trenera Leszka Ojrzyńskiego, w porównaniu z poprzednim sezonem, zaszło wiele zmian kadrowych.

Jóźwiak pracuje w Wiśle od 20 maja i podkreśla, że efekty jego pracy nie będą widoczne od razu. – Zespół, który w poniedziałek wybiegnie na murawę na inauguracyjny mecz z Górnikiem Zabrze, to nie jest jeszcze mój autorski projekt. To była wspólna praca, budowaliśmy drużynę z trenerem, szefami klubu i mam nadzieję, że nasz wysiłek przyniesie rezultat, ale nie natychmiast, tylko w ciągu najbliższego roku. Chciałbym, żeby wszyscy to rozumieli. Zimowe okienko transferowe będzie okresem, kiedy pewnie postaramy się jeszcze zespół wzmocnić. A na razie przede wszystkim chcemy uniknąć takich emocji jak w poprzednim sezonie – powiedział dyrektor sportowy Wisły.

Nafciarze wciąż są aktywni na rynku. W tej chwili Jóźwiak szuka jeszcze dwóch piłkarzy – ofensywnego i defensywnego pomocnika.

– Budując zespół, zdawaliśmy sobie sprawę, że przede wszystkim konieczna była wymiana linii defensywnej. Potem pracowaliśmy nad środkiem boiska, a w końcu nad linią ofensywnązawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


 

#DziękujeMyZaOdwagę