​Najciekawsza liga świata wraca!

numer 2382 - 19.07.2019

Już dzisiaj rozpoczynają się rozgrywki PKO Ekstraklasy, choć dolnośląskie zespoły zmagania zaczną dopiero jutro. Pierwsi na murawę wybiegną piłkarze Śląska Wrocław. O godz. 17.30 wrocławianie powalczą o punkty z Wisłą Kraków.

Niemal co roku w klubie przy ul. Oporowskiej obiecuje się reformy i zmiany. Raz za razem nowi prezesi mówią o kierunku, w którym ma zmierzać piłkarski Śląsk. Jednak od czterech lat nic z tego nie wychodzi. Czy tym razem będzie inaczej?

Nadzieja wśród kibiców jest. Zespół wreszcie postawił na młodzież, już nie będzie miał najstarszej kadry w lidze. Śląsk zaczął przeczesywać niższe ligi w poszukiwaniu utalentowanych, młodych i przede wszystkim niedrogich zawodników. Szansę mają dostać też wychowankowie i zawodnicy szkoleni w akademii Śląska.

– Cieszę się, że wróciłem do Wrocławia, do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Jest to spełnienie dziecięcych marzeń. Robię to, co kocham, wiem, na co mnie stać i co jeszcze mogę pokazać. Ten sezon to szansa dla każdego młodzieżowca, dzięki nowemu przepisowi, ale nikt nam nie da miejsca na boisku za darmozawartość zablokowana

Autor: Dawid Paluch


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się