reklama


Warszawa stolicą elektromobilności

WYDARZENIE \ Za dwa miesiące w stolicy odbędzie się Global e-Mobility Forum

numer 2382 - 19.07.2019Gospodarka

19 września w Warszawie odbędzie się Global e-Mobility Forum – światowe forum elektromobilności organizowane przez polską prezydencję COP 24. – Będzie ono największym jak do tej pory organizowanym w Polsce wydarzeniem poświęconym elektromobilności – powiedział wiceminister środowiska Michał Kurtyka.

Elektromobilność staje się obowiązującym kierunkiem dla większości gospodarek Europy i świata. Rządy wielu państw wprowadzają regulacje prawne mające zachęcać klientów do nabywania pojazdów napędzanych prądem. Systemy dopłat obowiązują już w kilkunastu krajach Europy. W Polsce od ponad dwóch lat jest realizowany plan rozwoju elektromobilności, którego celem jest stworzenie warunków dla rozwoju sektora, rozbudowy przemysłu wytwarzającego e-auta i części do nich.

Na mapie elektromobilności nasz kraj staje się coraz bardziej znaczący. Jedną z inicjatyw zgłoszonych przez Polskę podczas ubiegłorocznego COP 24, które odbyło się w Katowicach, była deklaracja partnerstwa dla elektromobilności przyjęta łącznie przez ponad 25 tys. podmiotów – w tym 43 państwa, liczne regiony, miasta i organizacje międzynarodowe. Do tej pory do paktu przystąpiło też 1,2 tys. firmzawartość zablokowana

Autor: Paweł Woźniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama