reklama


Koniec abonamentu za radio i TV?

MEDIA \ W przyszłym roku decyzja o finansowaniu publicznych mediów z budżetu

numer 2382 - 19.07.2019Gospodarka

Jeżeli PiS wygra jesienne wybory parlamentarne, niemal pewne są likwidacja abonamentu oraz finansowanie TVP i Polskiego Radia z budżetu państwa – twierdzą Wirtualne Media. Podobną propozycję zgłaszała opozycja. – Co do tego, że obecny system abonamentowy już dawno przestał się sprawdzać, nie ma żadnych wątpliwości – podkreśla portal.

Według Wirtualnych Mediów jednym z głównych celów partii rządzącej jest zmiana w kolejnej kadencji systemu finansowania mediów publicznych. Na dowód portal przytacza słowa wiceministra kultury Pawła Lewandowskiego wygłoszone podczas konwencji programowej PiS w Katowicach. – Mam nadzieję, że uda się nam w przyszłej kadencji stworzyć system finansowania mediów publicznych, który nie byłby dolegliwy dla Polaków, a najlepiej w ogóle nieangażujący obywatela – powiedział.

Według portalu wypowiedź ta nie pozostawia wątpliwości co do planów PiS i oznacza, że abonament radiowo-telewizyjny prawdopodobnie zostanie zlikwidowany. Miałoby do tego dojść w przyszłym roku, po wygraniu przez Zjednoczoną Prawicę jesiennych wyborów parlamentarnych. Powodem takiej decyzji jest zgodna opinia, że obowiązujący obecnie system abonamentowy już dawno przestał się sprawdzaćzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama