Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Pakiet prosumencki przyjęty

Dodano: 23/07/2019 - numer 2385 - 23.07.2019
ENERGETYKA \ Przedsiębiorcy będą mogli produkować energię na własne potrzeby, a nadwyżki rozliczać w korzystnym systemie opustów – to przewidywany efekt tzw. pakietu prosumenckiego, zawartego w przyjętej przez Sejm noweli ustawy o OZE. Pakiet realizuje kolejny cel, który postawiliśmy sobie w ogłoszonym w styczniu programie Energia+. Przedsiębiorcy, którzy wytwarzają energię elektryczną z mikroinstalacji (czyli maksymalnie do mocy 50 kW), dla których wytwarzanie energii elektrycznej nie jest głównym obszarem działalności, będą mogli być prosumentami energii odnawialnej. To samo dotyczy spółdzielni energetycznych, które będą mogły powstawać na wsiach i w gminach miejsko-wiejskich – skomentowała Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości
     

47%
pozostało do przeczytania: 53%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze