Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Spełnili swój obywatelski obowiązek

Dodano: 31/07/2019 - numer 2392 - 31.07.2019
We Wrocławiu jeszcze 15 lat temu żyło 70 powstańców warszawskich. Dzisiaj jest ich zaledwie garstka – 14 osób. Ci odważni świadkowie polskiej historii mogą nas jeszcze wiele nauczyć. Stolica Dolnego Śląska pod tym względem to specyficzne miasto. Tutaj po II wojnie światowej swój dom znalazło wielu walczących w Powstaniu Warszawskim. Po Warszawie i Chicago było to największe ich skupisko. Czy mieszkańcy Wrocławia z tego skorzystali? Czy coś z tego wynieśli? Dzisiaj w 75. rocznicę wybuchu powstania trudno powiedzieć. Na pewno są tacy, którzy czerpią z mądrości kombatantów, jednak patrząc po niskiej frekwencji na uroczystościach miejskich 1 sierpnia, czyli w każdą kolejną rocznicę wybuchu powstania, wydaje się, że nie odrobiliśmy dobrze tej lekcji. Nie
     

16%
pozostało do przeczytania: 84%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze