Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Koleje Dolnośląskie mają coraz więcej pasażerów

Dodano: 08/08/2019 - numer 2399 - 08.08.2019
Ponad 6,6 mln pasażerów przewiozły w pierwszym półroczu tego roku Koleje Dolnośląskie – podały władze spółki. To o milion osób więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego i najlepszy wynik przewoźnika w historii. Prezes Kolei Dolnośląskich Damian Stawikowski w przesłanym mediom komunikacie podkreślił, że dobry wynik regionalnego przewoźnika wiąże się m.in. z uruchomieniem w tym roku dwóch nowych połączeń – do Lubina i Krotoszyna. „Warto też podkreślić, że w lipcu z naszych usług skorzystał 50-milionowy pasażer, co – jak na 11 lat historii spółki – jest imponującym wynikiem” – powiedział. Połączenie z Wrocławia do Lubina zostało uruchomione w czerwcu, po dziesięciu latach przerwy. W ciągu dwóch miesięcy Koleje Dolnośląskie na tej trasie przewiozły ponad 60 tys. podróżnych. W 
     

72%
pozostało do przeczytania: 28%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze