Rekordowa manifestacja w Moskwie

​ROSJA \ Władimir Putin obawia się utraty kontroli nad społeczeństwem

numer 2402 - 12.08.2019Świat

W Moskwie wciąż trwają protesty przeciwko uniemożliwieniu kandydowania w wyborach w stolicy większości kandydatów opozycji. W demonstracji uczestniczyła rekordowa liczba osób. Znów doszło do zatrzymań.

Sobotni protest – organizowany pod hasłem „Za wolność i sprawiedliwość” – był najliczniejszy z organizowanych w Moskwie od ostatnich ośmiu lat. Według organizatorów uczestniczyło w nim około 60 tys. osób, MSW poinformowało zaś, że było ich trzy razy mniej. Zarówno w stolicy, jak i w innych miastach Rosji – Petersburgu, Rostowie nad Donem, a także w Briańsku – zatrzymano podczas protestów co najmniej 245 osób. Doszło do tego pomimo że władze zgodziły się na protest.

Podczas dwóch poprzednich demonstracji w stolicy zatrzymano łącznie ponad dwa tysiące ludzi. Podczas sobotniej demonstracji domagano się nie tylko praw dla kandydatów opozycji, ale także ukarania osób z komisji, które ich nie dopuściły, jak i zwolnienia zatrzymanych wcześniej protestantów. – Będziemy nadal organizować tego typu akcje, żeby uzmysłowić Rosjanom, że władze ukradły im wolne wybory – zapewniał jeden z organizatorów protestu Denis Szenderowiczzawartość zablokowana

Autor: Aleksander Kłos


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama