fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Rekordowo niskie bezrobocie

RYNEK PRACY \ Polska gospodarka budowana jest na solidnych fundamentach

numer 2402 - 12.08.2019Gospodarka

Nie milkną echa świetnych danych z rynku pracy. – Kolejny miesiąc z rzędu poziom bezrobocia osiąga wynik nienotowany od początków transformacji – ocenił premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że polska gospodarka budowana jest na solidnych fundamentach, dlatego notuje bardzo dobre rezultaty.

Kolejny miesiąc z rzędu poziom bezrobocia w Polsce osiąga wynik nienotowany od początków transformacji” – napisał w sobotę na Twitterze szef rządu. „Nasza gospodarka, budowana na solidnych fundamentach, notuje bardzo dobre rezultaty. Rządowa polityka antycykliczna zmniejsza niekorzystne skutki światowego spowolnienia ekonomicznego” – tak premier skomentował bardzo dobre dane z rynku pracy.

Kilka dni temu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa poinformowała, że szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego w lipcu wyniosła 5,2 proc. Porównując rok do roku, oznacza to spadek o 0,6 pkt proc., a w porównaniu z czerwcem br. spadek o 1 pkt proc.

– To najlepszy wynik od 1991 r. – podkreśliła szefowa resortu. Cieszy nas fakt, że w rejestrach urzędów pracy figuruje coraz mniej osób bezrobotnychzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się