fot. Wikipedia/d

Wysokie loty nad Polską

​INWESTYCJE \ Liczba pasażerów na polskich lotniskach przekroczyła 45 mln

numer 2402 - 12.08.2019Gospodarka

Lotnisko Katowice znów się powiększy – wybiera właśnie wykonawcę płyty postojowej dla 9 samolotów tzw. kodu C, czyli wielkości airbusa A320. To kolejna duża inwestycja w polskich portach lotniczych, która dowodzi, że Polska branża lotnicza nadal wykazuje jeden z najsilniejszych potencjałów wzrostu w Europie.

Lotnisko Katowice, prócz wspomnianej inwestycji, realizuje też rozbudowę terminalu pasażerskiego B za 77,4 mln zł. – Rozbudowa i modernizacja terminalu pasażerskiego B ma na celu zwiększenie przepustowości lotniska w kontekście rosnącej liczby obsługiwanych podróżnych – powiedział Artur Tomasik, prezes firmy zarządzającej lotniskiem Katowice GTL.

Konieczność rozwoju polskich lotnisk potwierdzają też ekspertyzy światowych firm. Liczba pasażerów na polskich lotniskach w tym roku może wzrosnąć nawet o 10,5 proc., co oznacza, że porty obsłużą ponad 50 mln osób – wynika z analizy przygotowanej przez ekspertów znanej firmy PwC „Prognozy dla rynku lotniczego 2019”.

Z danych PwC wynika, że ruch pasażerski na świecie w perspektywie najbliższych 20 lat będzie rozwijał się szybciej niż gospodarka światowa, osiągając wzrost na poziomie 4,4 proc. średniorocznie, a beneficjentem tego wzrostu będzie m.in. Polska. Już w ubzawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama