Do Tokio po medal

​Siatkówka \ Polska wygrała wszystkie mecze na turnieju w Gdańsku i zagra na igrzyskach

numer 2402 - 12.08.2019Sport

Polscy siatkarze zapewnili sobie w Gdańsku zwycięstwo w interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym i wywalczyli awans do przyszłorocznych igrzysk. Przepustkę do Tokio dało Biało-Czerwonym wygranie drugiego seta w niedzielnym meczu ze Słoweńcami. Dzień wcześniej w najtrudniejszy meczu turnieju wygraliśmy 3:0 (25:21, 25:19, 25:20) z Francuzami.

Po dwóch dniach rywalizacji w Ergo Arenie Polacy jako jedyni w stawce mieli na koncie dwa zwycięstwa. Zarówno w piątek z Tunezyjczykami, jak i dzień później z Francuzami wygrali 3:0 i do wywalczenia przepustki bez patrzenia na małe punkty dawało im wygranie jednego seta. W pierwszej odsłonie ulegli wicemistrzom Europy 21:25, ale w drugiej zwyciężyli 25:23. Okazało się, że Słoweńcy w pierwszym secie wykorzystali nerwowość w naszym zespole, bo później aż do końca stanowili już tylko tło dla Biało-Czerwonych, przegrywając ostatecznie 1:3 (21:25, 25:23, 25:23, 25:21)