Jarosław R. wydał oświadczenie

​RADOM Spór rodzinny

numer 2402 - 12.08.2019

Od kilku dni opina publiczna w Radomiu i nie tylko żyje sprawą miejskiego radnego i aktora Jarosława R., który według sądu miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad żoną. Oskarżony jest jednak przekonany o swojej niewinności. Od wyroku sądu została złożona apelacja.

W ubiegłym tygodniu zapadł wyrok w sprawie, w której oskarżonym jest miejski radny, a zarazem aktor Teatru Powszechnego w Radomiu Jarosław R. Mężczyzna został oskarżony o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną. Została mu zasądzona kara grzywny w wysokości 2 tys. zł oraz nakaz zapłacenia nawiązki żonie w wysokości 3 tys. zł.

Do wyroku odniosła się Prokuratura Krajowa, która po przeprowadzeniu wstępnych analiz stwierdziła, że wyrok wydany w sprawie jest rażąco niewspółmierny do zarzucanych czynów. Jak podkreśla PK, jeżeli po pogłębionej analizie sprawy wątpliwości prokuratury się potwierdzą, może dojść do zaskarżenia wyroku i domagania się zdecydowanie wyższej kary.

Jarosław R. przez siedem lat miał znęcać nad żoną, wyzywać ją, grozić jej wyrzuceniem z domu, pozbawieniem życia i zdrowia. W sprawie głos zabrał sam oskarżony, który w wydanym oświadczeniu stwierdził, że jest przekonany o swojej niewinnościzawartość zablokowana

Autor: Natalia Karcz-Kaczkowska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się