Co będzie z Muzeum Żołnierzy Wyklętych?

​Inwestycje

numer 2402 - 12.08.2019

Rada Miasta Ostrołęki przyjęła uchwałę dotyczącą zmian w budżecie na rok 2019. Jednym z punktów było zwiększenie dotacji dla Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Kwota rocznej dotacji wzrosła o 100 tys. zł. Czy to wystarczy na utrzymanie placówki?

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zostało powołane do życia na mocy uchwały rady miasta w 2013 r. Trzy lata później prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego, podpisał w tej sprawie umowę z ówczesnym prezydentem miasta Januszem Kotowskim. A rok później podpisano umowę z generalnym wykonawcą robót budowalnych.

W ubiegłym tygodniu odbyła się sesja rady miasta, na której zwiększono środki finansowe dla Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Dotacja na utrzymanie muzeum wzrosła o wnioskowane 100 tys. zł. – Zwiększona kwota dotacji, czyli 435 tys. zł, zostanie przeznaczona na bieżące funkcjonowanie muzeum. Pieniądze na realizację pierwszego etapu wystawy stałej są przewidziane w budżecie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie ponad 5 mln zł – wyjaśnia Piotr Potulski, kierownik biura prasowego ostrołęckiego magistratu.

Nieco inne zdanie na temat dodatkowej kwoty dotacji ma poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Czartoryski. – Kwota 100 tyszawartość zablokowana

Autor: Anna Gębalska-Berekets


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się