Radom zamiast Płocka

​PIŁKA NOŻNA

numer 2402 - 12.08.2019

Legia Warszawa swój mecz czwartej kolejki ekstraklasy z Wisłą w Płocku zagra dopiero 16 września. Spotkanie przełożono z powodu spotkania z Atromitosem Ateny w eliminacjach Ligi Europy, które UEFA zaplanowała na najbliższą środę. Zamiast do gry o punkty trener Aleksandar Vuković delegował dziewięciu piłkarzy pierwszego zespołu na ligowy mecz rezerw z Bronią w Radomiu.

Piłkarze Legii II w drugiej kolejce III ligi pokonali na wyjeździe Broń Radom 2:0. Bramki dla Wojskowych zdobyli Jarosław Niezgoda i Aleksander Waniek. Na boisku pojawiła się silna, dziewięcioosobowa grupa zawodników, którzy na co dzień pracują z pierwszym zespołem. Rezerwy Legii Warszawa pojechały do Radomia z silnym wsparciem z pierwszego zespołu. Na mecz wybrał się także trener Aleksandar Vuković. Dla niektórych był to test, dla innych szansa ogrania się, podtrzymania lub złapania rytmu meczowego, jak w przypadku Ivana Obradovicia. Inni gracze jedynki, którzy zagrali z Bronią, to: Radosław Cierzniak – Michał Karbownik, Iñaki Astiz, Dominik Nagy, Tomasz Jodłowiec, Cafú, Maciej Rosołek i Niezgoda. Pierwotnie w Radomiu miał zagrać też José Kanté, ale ostatecznie został w Warszawie, w której Legia trenowała przed podróżą do Aten w bardzo okrojonym, 15-osobowym składzie.

Jak doniosła po meczu oficjalna strona internetowa klubu Legia.com, drużyna prowadzona przez Piotra Kobiereckiego długimi fragmentami meczu prowadziła grę, choć początkowo warszawiakom wcale nie było tak łatwozawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się