Mamy lidera we Wrocławiu

​ PIŁKA NOŻNA

numer 2402 - 12.08.2019

Po czterech kolejkach PKO Ekstraklasy na pozycji lidera plasują się piłkarze wrocławskiego Śląska. Zielono-biało-czerwoni są rewelacją początku sezonu. W ostatniej kolejce pokonali liderującego Lecha.

O ile we wcześniejszych spotkaniach można było mieć wątpliwości co do piłkarskiej wyższości Śląska, o tyle w Poznaniu wrocławianie wygrali w pełni zasłużenie. WKS z każdym meczem wygląda coraz lepiej. Wliczając poprzednie rozgrywki, Śląsk nie przegrał już dziewięciu meczów z rzędu. W niezwykle wyrównanej piłkarskiej elicie naszego kraju taki wynik musi robić wrażenie. Choć wiosną podopieczni Vítězslava Lavički mierzyli się z ekipami z dolnych rejonów tabeli, to na starcie obecnych rozgrywek punktowali już m.in. w meczach z mistrzem i wicemistrzem Polski.

W spotkaniu z mającym wysokie aspiracje Lechem Poznań wrocławianie również nie byli faworytami. Mecz ułożył się jednak znakomicie dla zielono-biało-czerwonych. W 5. min uderzenie Przemysława Płachety w polu karnym zatrzymał ręką Thomas Rogne i sędzia Szymon Marciniak bez wahania wskazał na jedenasty metr. Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się Robert Pich. Poznaniacy szybko ruszyli do odrabiania strat. W 12zawartość zablokowana

Autor: Paweł Sasiela


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się