​Kukizowi sypią się regionalne struktury

numer 2403 - 13.08.2019Polska

POLITYKA Paweł Kukiz nie może spać spokojnie. Po tym, jak lider porozumiał się z Polskim Stronnictwem Ludowym, wielu czołowych polityków opuściło klub Kukiz’15. To jednak nie wszystko. Teraz – jak podaje Polska Agencja Prasowa – sypać zaczęły się również struktury regionalne. O odejściu z ruchu Kukiz’15 mieli zdecydować liderzy kilku oddziałów regionalnych. – Nie jestem zaskoczony – mówi „Codziennej” Tomasz Rzymkowski, poseł PiS, do niedawna w Kukiz’15.

W ubiegłym tygodniu liderzy Kukiz’15 i PSL Paweł Kukiz i Władysław Kosiniak-Kamysz podpisali porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. Kandydaci Kukiz’15 będą startowali z list komitetu PSL-Koalicja Polska. Po ogłoszeniu tej decyzji kilku posłów Kukiz’15 opuściło klub. Byli to m.in. Paweł Skutecki, Jerzy Kozłowski i Andrzej Maciejewski.

Pojawiły się także głosy krytyczne w regionalnych strukturach Kukiz’15, odeszło kilku działaczy. Z Kukiz’15 wystąpiła dotychczasowa szefowa struktur regionalnych tego ruchu w Świętokrzyskiem Magdalena Fogiel-Litwinek. Z funkcji prezesa oddziału poznańskiego oraz z członkostwa w stowarzyszeniu Kukiz’15 w piątek zrezygnował także Bartosz Garczyńskizawartość zablokowana

Autor: Marlena Nowakowska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się