fot. Facebook/Prawo i Sprawiedliwość/d

Państwo musi pomagać obywatelom

​PROGRAM \ Rząd chce, by w kieszeniach Polaków zostawało więcej pieniędzy

numer 2403 - 13.08.2019Gospodarka

Politycy PiS pracowicie spędzili weekend, spotykając się z mieszkańcami małych miast i gmin. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił w miniony weekend, że państwo musi wyciągać pomocną dłoń do obywateli. Prezes Jarosław Kaczyński mówił, że PiS robi wiele dla Polaków w wymiarze ekonomicznym i zamierza nadal to robić.

Premier Mateusz Morawiecki podczas rodzinnego pikniku w Ostrzeszowie powiedział, że przez większość 30 lat III RP polska wieś i małe miasta były w dużym stopniu zapomniane. Szef rządu przypomniał, że kiedy w małych miejscowościach padały zakłady, często jedyne firmy tam działające, bezrobocie sięgało czasami 30–40 proc.

– Państwo nie może zostawiać takich miast i mieszkających w nich ludzi samych sobie. Państwo musi wyciągać pomocną dłoń i to jest podstawowa zasada naszego rządzenia. Państwo musi być z obywatelami – podkreślił Morawiecki. Dlatego, jak zaznaczył, obecny rząd wciąż zabiega o to, by w małych miastach i na wsi Polakom żyło się coraz lepiej. – Z małych miejscowości, takich jak Ostrzeszów, młodzi ludzie często wyjeżdżają i już do nich nie wracają. Dlatego mamy od niedawna specjalny program dla młodych, czyli tzw. zerowy PIT – powiedział premierzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się