Rząd nadal będzie obniżał podatki

numer 2403 - 13.08.2019Gospodarka

FINANSE Wicepremier Jacek Sasin w odpowiedzi na zarzut opozycji, że przez wprowadzane przez PiS obniżki podatków samorządy stracą pieniądze, przyznał, że z tego powodu rzeczywiście do samorządowych budżetów wpłynie 5,5–6 mld zł mniej, ale – jak zaznaczył – już po odliczeniu tego ubytku samorządy zyskały za rządów PiS 20 mld zł rocznie dzięki skutecznej walce z podatkowymi oszustami.

Chcemy, żeby Polacy mieli mniejsze obciążenia podatkowe, żeby więcej pieniędzy zostawało w ich kieszeniach. Robimy to konsekwentnie i będziemy robili to nadal – powiedział wicepremier Jacek Sasin. Przypomniał, że 1 sierpnia weszła w życie ustawa o tzw. zerowym PIT dla osób do 26. roku życia, a od 1 października wejdzie w życie kolejna obniżka podatków, czyli obniżenie PIT dla wszystkich pracujących z 18 do 17 proc.

Sasin zaznaczył, że to kolejne kroki obniżające podatki realizowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. – Przypomnę, że wcześniej znacząco został również obniżony podatek CIT dla małych i średnich przedsiębiorstw. To było rzeczywiście imponujące obniżenie najpierw z 19 proc. do 15 proc., a potem z 15 proc. do 9 proczawartość zablokowana

Autor: jak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się