Jesteśmy światową potęgą

​Lekkoatletyka \ Polscy lekkoatleci po raz pierwszy w historii zwyciężyli w drużynowych mistrzostwach Europy

numer 2403 - 13.08.2019Sport

Polscy lekkoatleci są najlepsi w Europie! W Bydgoszczy zdeklasowaliśmy wszystkich rywali, w tym Niemców i Rosjan, którzy do tej pory zwyciężali we wszystkich poprzednich edycjach drużynowych mistrzostw Starego Kontynentu. Biało-Czerwoni zdobyli w Bydgoszczy 345 pkt. Drugie miejsce zajęli Niemcy (317,5 pkt), a trzecie Francuzi (316,5 pkt). Były to ostatnie zawody w formule dwunastozespołowej.

W niedzielę zwycięstwa dla Polski odnieśli Adam Kszczot w biegu na 800 m, Sofia Ennaoui w biegu na 1500 m, Piotr Lisek (OSOT Szczecin) w skoku o tyczce, Piotr Małachowski w rzucie dyskiem i żeńska sztafeta 4 × 400 m, której triumf przypieczętował wygraną Polski w drużynowych mistrzostwach Starego Kontynentu.

W sobotę jako pierwszy komplet punktów dla Polski wywalczył w biegu na 400 m ppł Patryk Dobek. Swoje konkurencje bez trudu wygrali także młociarz Wojciech Nowicki (78,84 m) i kulomiot Michał Haratyk (21,83 m). Komplet punktów dla Biało-Czerwonych wybiegała także na 400 m Justyna Święty-Ersetic, a w biegu na 1500 m Marcin Lewandowski.

– To pierwsze w historii zwycięstwo Polski w drużynowych mistrzostwach Europy. Spektakularne. To potwierdzenie, że jesteśmy lekkoatletyczną potęgą – cieszył się minister sportu Witold Bańka, w przeszłości znakomity lekkoatleta. – Wcześniej wygraliśmy Puchar Europy w Bremie w 2001 r., ale DME jeszcze nigdy. Do tego dochodzi fakt, że zwyciężamy na własnej ziemi, w Bydgoszczy, przy wspaniałej publiczności. Nie ma nic piękniejszego niż biało-czerwona wędrująca ku górze, Mazurek Dąbrowskiego oraz szczęśliwi reprezentanci Polskizawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama