Johnson zapowiada rozprawę z przestępcami

numer 2404 - 14.08.2019Świat

LONDYN Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson postanowił stawić czoła fali przemocy w kraju. Zapowiedział etaty dla nowych policjantów i rozszerzenie kontrowersyjnych uprawnień policji.

Noszenie przy sobie noża bez istotnego powodu jest w Wielkiej Brytanii całkowicie nielegalne i może się wiązać z poważnymi problemami z prawem. Mimo to Brytyjczycy coraz częściej są ofiarami przestępstw z ich użyciem. Niektórzy mówią już wręcz, że to epidemia.

„Mamy przestępstwa z użyciem noży na poziomie najwyższym od 1946 r. Widzimy ich wzrost wśród młodych ludzi o 34 proc. w ciągu ostatnich pięciu lat. Ogółem liczba przestępstw z użyciem noży w tym okresie wzrosła o 82 proc.” – napisał Johnson w felietonie w „Daily Mail”.

Receptą na to ma być zatrudnienie 20 tys. nowych policjantów w ciągu trzech najbliższych lat. Dodatkowo rząd chce utworzyć 10 tys. nowych miejsc w placówkach karnych. Zamierza również skończyć z procederem wypuszczania z więzień przestępców przed czasem – od teraz każde skrócenie zasądzonego wyroku będzie bardzo dokładnie analizowane.

Największą zmianą będzie jednak powrót do praktyki znanej jako „zatrzymaj i przeszukaj”zawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się