Przedsiębiorcy zostaną prosumentami

numer 2404 - 14.08.2019Gospodarka

ENERGETYKA Podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE), której elementem jest tzw. pakiet prosumencki, pozwoli przedsiębiorcom produkować energię na własne potrzeby, a nadwyżki rozliczać w korzystnym systemie opustów.

Zgodnie z dotychczas obowiązującym prawem przedsiębiorcy nie mogli być prosumentami energii odnawialnej i tym samym korzystać z rozwiązań, które coraz częściej stosują gospodarstwa domowe. Wprowadzony w życie tzw. pakiet prosumencki zmienia ten stan, czego efektem będzie m.in. obniżenie kosztów energii niezbędnej do funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Na mocy poprawki ministra rolnictwa i rozwoju wsi projekt umożliwia także tworzenie spółdzielni energetycznych na terenie gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. – Pakiet prosumencki realizuje kolejny cel, który postawiliśmy sobie w ogłoszonym w styczniu programie Energia+. Przedsiębiorcy, którzy wytwarzają energię elektryczną z mikroinstalacji (czyli do maksymalnej mocy 50 kW), dla których wytwarzanie energii elektrycznej nie jest głównym obszarem działalności, będą mogli być prosumentami energii odnawialnej – skomentowała Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologiizawartość zablokowana

Autor: ar


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama