Nowe drogi prowadzą do rozwoju

​INFRASTRUKTURA \ Rok 2018 był dla Katowickiej SSE rekordowy

numer 2404 - 14.08.2019Gospodarka

Premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości podpisania umów na kolejne odcinki nowych dróg na Śląsku podkreślił, że nowe rozwiązania komunikacyjne mają znaczenie nie tylko dla kierowców i firm transportowych, które prężnie się w Polsce rozwijają, lecz także dla szybszego wzrostu gospodarczego całego południa Polski.

Inwestycje, takie jak budowa Wschodniej Obwodnicy Raciborza i przebudowa drogi nr 913, prowadzącej m.in. na lotnisko Katowice, mają wielkie znaczenie dla regionu, o czym pisaliśmy niedawno w „Codziennej”. Nowe rozwiązania komunikacyjne przyciągają też coraz więcej inwestorów. Jak wynika z najnowszych informacji, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zamknęła pierwsze półrocze tego roku z aż 20 nowymi poważnymi inwestycjami o łącznej wartości 2,2 mld zł, zakładającymi powstanie blisko 800 nowych miejsc pracy.

KSSE przyciąga też coraz więcej małych i średnich firm. Warto w tym miejscu podkreślić wzrost inwestycji polskich przedsiębiorstw w KSSE, które zrealizują aż 70 proc. projektów. – Włączamy się we wszystkie inicjatywy, które mają pomóc inwestorom w stworzeniu nowych miejsc pracy i przyciągnięciu wykwalifikowanych pracowników – podkreśla prezes KSSE dr Janusz Michałek.

Dodaje, że w 2018 rzawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama